Sypać solą drogową czy nie?

Sypać solą drogową czy nie?

 

Dziś jest praktycznie pierwszy dzień roboczy nowego roku – 4 stycznia 2021. Polacy wracają do pracy. Mimo iż święta były bardziej pod znakiem deszczu niż śniegu, styczeń zaczyna się dla wielu kierowców niezbyt ciekawie.

Kierowców zaskoczyły poranne warunki parkingowe i drogowe. Skrobanie szyb w autach, śliskie i ośnieżone drogi. Metereologowie zapowiadają, że od połowy stycznia do Polski nadciągnie „bestia ze wschodu”. Wyż z siarczystymi mrozami (nawet do minus 30 stopni) oraz opadami śniegu.
Czy te prognozy się sprawdzą? Zobaczymy.

 

Niemniej jednak warto sobie przypomnieć i uzupełnić zapasy soli niezbędnej do zwalczenia rozpuszczenia śniegu i lodu na podjazdach do garaży, chodnikach, ciągach komunikacyjnych, alejkach. To właśnie sól kamienna jest jednym z najbardziej skutecznych a zarazem najtańszym środkiem zwalczającym śliskość zimową.

Czy sól jest szkodliwa?
A co w nadmiarze nie jest szkodliwe? Używając soli kłodawskiej z rozsądkiem możemy nie tylko pozbyć się śliskości w zimie ale również uzyskać efekt będący widoczny dopiero wiosną. Używanie kłodawskiej soli, zwierającej szereg makro i mikroelementów, wiosną możemy zobaczyć bardzo bujną i zieloną roślinność na rowach przy drogach czy też rabatach przy chodnikach.

Czy do zimowego utrzymania niezbędna jest sól drogowa?
Niekoniecznie. Sól drogowa posiada tak wyselekcjonowane ziarna (zarówno frakcja drobna jak i ta gruba) by efekt jej działania był niemal natychmiastowy i by działała bardzo długo. W celu rozpuszczenia śniegu czy też lodu możemy użyć także „zwykłej” soli spożywczej. Takiej w opakowaniu 1 kg. Ważnym jest aby była to sól kamienna kłodawska. W soli tej oprócz czystego NaCl są również części nierozpuszczalne które dodatkowo uszorstniają posypywaną nawierzchnię

Gdzie kupić sól?

Oczywiście w naszym sklepie internetowym https://sklep.sol-klodawa.com.pl/product-category/dla-domu-i-ogrodu/

 

Zapraszamy do zakupów i życzymy skutecznego zwalczania śliskości zimowej.

 

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share
Tagged in