Pierwiastki życia – magnez.

Magnez – pierwiastek życia – koi nerwy oraz wzmacnia mięśnie

 

Magnez jest niezbędny organizmowi ludzkiemu by wszystkie procesy życiowe mogły przebiegać prawidłowo. Wielu z nas cierpi jednak na jego niedobór. Dlaczego? Powodem zazwyczaj jest nasza dieta bogata w produkty wysokoprzetworzone, życie w nieustającym pędzie i stresie.

 

Magnez usprawnia pracę szarych komórek i pomaga zapobiegać chorobom serca. Jego niedobór daje mylące objawy. Byle drobiazg potrafi wyprowadzić nas z równowagi, nie możemy spać.  Typowym objawem zbyt niskiego poziomu magnezu są łapiące nas skurcze. Innym przykładem jest drganie powiek czy też ciągłe zmęczenie?

Do czego organizm potrzebuje magnezu?

  • stabilizuje funkcje układu nerwowego i usprawnia pracę szarych komórek. Zmniejsza też nadpobudliwość, działa na organizm uspokajająco. Poprawia pamięć i myślenie.
  • jest odpowiedzialny za sprawne działanie układu naczyniowo-sercowego. Magnez nie tylko zapobiega chorobom serca, ale wspomaga ich leczenie Jeśli w organizmie występuje niedobór magnezu, ściany naczyń krwionośnych mogą się obkurczać, a to prowadzi do wzrostu ciśnienia krwi.
  • w połączeniu z wapniem i witaminą D buduje kości i zęby, zapobiegając przy tym osteoporozie.
  • poprawia trawienie, przeciwdziała tworzeniu się kamieni w nerkach, reguluje pracę tarczycy oraz rozszerza drogi oddechowe, wspomagając leczenie astmy i zapalenia oskrzeli. Reguluje on także napięcie mięśni, pomaga w leczeniu kontuzji oraz przewlekłego zmęczenia.
  • łagodzi dolegliwości związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego i bóle menstruacyjne. Prawdopodobnie może również zapobiegać migrenom (nawet je leczyć) oraz cukrzycy typu II i chronić przed powikłaniami tej choroby.

 

Jak uzupełniać poziom magnezu w organizmie?

Jedząc oczywiście produkty z jego dużą zawartością. Można również stosować suplementy.
Co byście jednak powiedzieli na codzienne uzupełnianie magnezu przy pomocy soli kłodawskiej?

Sól kłodawska posiada w swoim składzie wiele naturalnych makro i mikroelementów zwanych biopierwiastkami czy też „pierwiastkami życia”.

Proponujemy Wam codziennie „ na czczo” szklankę wody z kilkoma kryształkami soli kłodawskiej białej lub różowej. Nie tylko uzupełnicie magnez ale również wzmocnicie odporność dzięki zawartości wielu biopierwiastków.

Drugim sposobem są kąpiele w „królowej kłodawskich soli” soli magnezowo-potasowej do kąpieli.
Spróbujcie.

Powyższe produkty kupicie w naszym sklepie internetowym:

 

https://sklep.sol-klodawa.com.pl/

 

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share
Tagged in