Obchody Dnia Górnika 2020

W tym specyficznym dla nas wszystkich roku obchody Dnia Górnika wyglądały zupełnie inaczej niż, w latach ubiegłych.
Dnia 3 grudnia w Kaplicy Świętej Kingi na poz. 600m pod powierzchnią ziemi odbyła się doroczna modlitwa za tragicznie zmarłych pracowników kopalni. W modlitwie, zachowując wszelkie wymogi sanitarne, uczestniczyli: Prezes Zarządu Waldemar Marciniak, Członek Zarządu Tomasz Krokos
oraz Kierownik Ruchu Zakładu Górniczego Michał Niewiarowski.

 W dniu imienin patronki górników – Świętej Barbary, 4 grudnia,  już od samego rana na „osiedlu górniczym” Górnicza Orkiestra Dęta SOLANIE, w bardzo okrojonym składzie, swoim mini koncertem przed Domem Górnika obwieściła mieszkańcom miasta, że dziś jest Barbórka.

O godz. 9.00 w Kościele Pod Wezwaniem NMP w Kłodawie odbyła się Uroczysta Msza Święta Barbórkowa celebrowana przez Ekscelencję Biskupa Ordynariusza Wiesława Alojzego Meringa. W modlitwie uczestniczyli zaproszeni goście, zarząd kopalni  oraz kłodawscy górnicy.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestniczącym w Mszy Świętej za przybycie oraz zachowanie zasad dystansu społecznego podczas uroczystości, a także kłodawskim górnikom i ich rodzinom za zrozumienie, że w sytuacji pandemii nie wszyscy mogliśmy uczestniczyć w dorocznej Mszy Świętej Barbórkowej.
Foto: Gmina Kłodawa

 

Gallery Wordpress

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share
Tagged in