Zwiedzanie kłodawskich podziemii-praktyczny poradnik
Skoro trafiliście na tę stronę, to znaczy że planujecie wizytę w Kłodawskiej Podziemnej Trasie Turystycznej.
Jak zarezerwować sobie termin czy też kupić bilet?
Bilety najlepiej sobie zorganizować minimum z kilkudniowym wyprzedzeniem. Rzadko się zdarza aby można było zwiedzać KPTT „z marszu” tzn. podjechać, kupić bilet i zwiedzać. Kłodawska trasa to „turystyczna perełka Wielkopolski wschodniej”. Z uwagi na fakt iż zlokalizowana jest w czynnym zakładzie górniczym jej dostępność jest ograniczona wyłącznie do „dni roboczych”.
Zarezerwować sobie miejsce na zwiedzanie można na dwa sposoby:
Pierwszym jest telefoniczna lub mailowa rezerwacja biletów (pamiętajcie aby pracownik Biura obsługi Ruchu Turystycznego potwierdził Wam tę rezerwację). Numer telefonu to 632 733 304, e-mail: bot@sol-klodawa.com.pl
Drugim sposobem jest zakup biletu przez stronę internetową https://sol-klodawa.com.pl/bilety-zwiedzanie/.
Jako potwierdzenie nabycia biletu otrzymacie stosownego maila oraz bilet na Wasz telefon komórkowy. Przy tej formie zakupu biletu zapłacić za niego możecie przelewem lub kartą.
Mając zarezerwowane/zakupione bilety możemy wybrać się do Kłodawy. Jak tam dojechać? Kłodawa zlokalizowana jest w centralnej Polsce przy drodze krajowej nr 92, po około 150 km od Warszawy i od Poznania, nieopodal autostrady A2. Najprościej w aplikacji Mapy Google wpisać „Kopalnia Soli Kłodawa” lub „Kłodawska Podziemna Trasa Turystyczna” i włączyć nawigację.
Po dojeździe przed siedzibę Kopalni Soli „KŁODAWA” S.A. pojazdy (samochody ale i autokary) parkujemy na nieodpłatnym parkingu.
Do kopalni wchodzimy wejściem głównym i kierujemy się do Biura Obsługi Ruchu Turystycznego. Tam dokonujemy formalności związane z zakupem/realizacją biletu. Z regulaminem zwiedzania możemy zapoznać się wcześniej korzystając ze strony internetowej spółki. Przed przyjazdem warto pobrać ze strony odpowiednią dla nas listę osób, ją wypełnić i oddać w BORT. https://sol-klodawa.com.pl/zasady-zwiedzania/
Stąd zabiera nas przewodnik. Co dalej? To trzeba przeżyć. Życzymy przyjemnego zwiedzania.