Lizawki solne w diecie zwierząt

Kłodawskie lizawski solne w diecie zwierząt hodowlanych

Badania naukowe pokazują, że przyswajalność mikroelementów z pasz nie jest wysoka u przeżuwaczy. Wynosi ona zaledwie 50%. Każdy hodowca powinien zatem zadbać o swoje zwierzęta aby mogły one swobodnie uzupełniać niedobory biopierwiastków.
Doskonale sprawdzą się w tym wypadku lizawki solne dla zwierząt. Skarmianie lizawkami zalecane jest na przestrzeni całego roku a nie tylko w okresie gdy zwierzęta przebywają wyłącznie w oborach.

Jest to szczególnie ważne dla zwierząt, które w okresie lata przebywają na pastwiskach i nie otrzymują żadnych pasz treściwych lub przyjmują je w niewielkich ilościach.  Na deficyt mikro i makroelementów narażone są, przede wszystkim, zwierzęta w okresie intensywnego wzrostu. Dzięki suplementacji kłodawskimi lizawkami solnymi poprawia się efektywność oraz wydajność produkcji zwierzęcej.

W gospodarstwach hodowlanych lizawki ustawia się w miejscach dostępnych dla zwierząt tak, żeby mogły dowolnie zlizywać powierzchnię i krawędzie brykietów solnych. Co ważne, zwierzęta muszą mieć wówczas zapewniony stały dostęp do wody.

Kopalnia Soli „KLODAWA” S.A. oferuje szeroką gamę lizawek solnych, które oprócz sodu i chloru, wzbogacone są dodatkowo o różne kompozycje mikro i makroelementów czyli biopierwiastków. Dzięki nim dieta zwierząt zostaje uzupełniona o niezbędne minerały. Lizawki solne powinny być zatem standardowym i stałym dodatkiem paszowym.

Lizawki solne produkowane w kłodawskiej kopalni pełnią istotną rolę w żywieniu zwierząt hodowlanych. Stanowią one źródło łatwo przyswajalnego sodu i chloru oraz, w zależności od kompozycji, innych minerałów. To właśnie deficyt jonów chloru i sodu może się przyczynić do wielu problemów zdrowotnych takich jak brak apetytu, gorszej wydajności mlecznej i mięsnej, słabszych przyrostów oraz zwiększonej podatności na występowanie stanów zapalnych.

Kłodawskie lizawki solne można zamówić klikając w poniższy link:

https://sklep.sol-klodawa.com.pl/product-category/dla-zwierzat/

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share
Tagged in